Biuro rachunkowe coraz częściej wybierane jest przez przedsiębiorców, jako podmiot, który ma przejąć od właściciela prowadzenie firmowej księgowości. I faktycznie trudno się temu dziwić, gdyż tego rodzaju specjaliści mogą wydajnie pomóc w kompleksowej obsłudze księgowej. I chociaż na pierwszy rzut oka może się to kojarzyć głównie z podatkiem VAT, czy też składaniem rocznego PIT-u, to jednak od razu należy zaznaczyć, że w zakres jego działań wchodzi nie tylko firmowa księgowość, ale również na przykład kadry. Jest to rzecz jasna dość mocno ze sobą powiązane, gdyż często sprawy pracownicze dotyczą w znacznej mierze także finansów. Taka opcja pozwala też właścicielowi firmy zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Fachowe biuro rachunkowe nie tylko prowadzi bowiem wszelkie rozliczenia i ogólnie rzecz biorąc podatki oraz kadry, ale również reprezentuje swojego klienta przed właściwymi urzędami państwowymi. Dlatego też w praktyce, kiedy Urząd Skarbowy wezwie przedsiębiorcę do złożenia wyjaśnień odnośnie złożonego dokumentu, to w jego imieniu na zasadzie pełnomocnictwa działać będzie właśnie biuro rachunkowe, które prowadzi dane sprawy.

Zyskując zatem status jego klienta, nie tylko ma się spokojną głowę o wszelkie sprawy podatkowe, ale również wizyty w urzędach. No dobrze, a jakie jeszcze oprócz wyżej wspomnianych usługi świadczą biura rachunkowe? Cóż wachlarz jest tu bardzo szeroki i obejmuje między innymi:
– rozliczanie składek i zobowiązań pracowniczych
– naliczanie wynagrodzeń
– koordynację badań lekarskich i szkoleń BHP
Oraz wiele innych

Biuro rachunkowe – dlaczego to się opłaca?

W celu poznania dokładnej oferty polecamy skontaktować się z wybranym przez nas podmiotem. Z pewnością pracujący tam księgowi z chęcią wyjaśnią nam dokładnie, czym się zajmują oraz podpowiedzą najlepsze dla danej formy rozwiązania. Na koniec warto także dodać, że w biurach rachunkowych uskuteczniane jest też doradztwo podatkowe, co sprawia, że tym bardziej warto skorzystać z ich usług. Co ciekawa sama cena również nie jest zazwyczaj wygórowana, zatem każdy na pomoc księgową biur rachunkowych może sobie pozwolić.