Często wybierając prezent na jakąś okazję, stajemy przed nie lada wyzwaniem i kłopotem. Zastanawiamy się, co dana osoba lubi, czego potrzebuje, co sprawi jej największą radość. Centra Handlowe oferują w takich przypadkach gotowe rozwiązania – karty podarunkowe na daną kwotę. 

O kartach podarunkowych

Karty podarunkowe zasilane są na miejscu w punktach obsługi klientów, choć zazwyczaj można je też zakupić przez Internet. Są one dostępne np. w sklepach w galerii handlowej w Koszalinie – sprawdź na www.koszalinonline.pl. Klient może ją zasilić na dowolną kwotę, choć zwykle jest jakaś wartość minimalna, np. 30 zł, a także maksymalna – nawet do 4 tysięcy złotych. Ważność takiej karty zazwyczaj wygasa po roku. 12 miesięcy, by z karty móc korzystać we wszystkich sklepach galerii handlowej. Wyjątkiem praktycznie w każdym centrum handlowym jest Hipermarket spożywczy, który zazwyczaj dysponuje swoimi programami lojalnościowymi i własnymi bonami.

Co musi wiedzieć klient, chcąc zakupić kartę podarunkową? W wielu miejscach w punktach obsługi klienta można zapłacić tylko kartą. Dodatkowo, w ramach bezpieczeństwa, wymagana są zwykle przy zakupie dane nabywcy, jak imię, nazwisko, a nawet adres zamieszkania. Po pierwsze, by łatwiej było namierzyć kartę w razie reklamacji lub kradzieży, ale także ze względu na zabezpieczenie finansowe. Karta podarunkowa jest bowiem nośnikiem płatniczym, tak naprawdę, jak każda inna karta płatnicza z banku. Zwykle w systemie MasterCard.

Popularność kart podarunkowych

Karty podarunkowe w galeriach handlowych cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, ale także innymi okolicznymi świętami. To doskonały prezent, zwłaszcza dla osób, które nie są zdecydowane na nic konkretnego. Wybór sklepów i asortymentu w galeriach jest ogromny. Osoba obdarowana zawsze będzie mogła wybrać odpowiednią rzecz dla siebie. Najczęściej ładowane karty podarunkowe są na kwoty od 50-200 zł.