Jak wiemy większość Polaków posiadała lub posiadała minimum jeden kredyt. Kredyt jest nieprzyjemna rzeczą, na którą się decydujemy, ale z reguły jest koniecznością, na którą decydują się osoby, które akurat w tym momencie potrzebują wsparcia finansowego. W niektórych przypadkach decydujemy się na rozmowe z doradcą kredytowym, który pomoże nam znaleźć ofertę spełniającą najkorzystniejsze warunki dla nas.

Kim jest doradca kredytowy?

Jest to osoba, która zna się na ofertach banku i potrafi wskazać te oferty, które są najkorzystniejsze dla osób, które decydują się na wzięcie kredytu. Doradca kredytowy również zna wszelkie przepisy prawne, które jako my zwykli ludzie ich nie ogarniamy.

Jak działa doradca kredytowy?

Doradca zawodowy przeprowadzi z klientami banku, którzy chcą zaciągnąć kredyt. Na przykład jeśli po artykułach na stronie zainwestujwgminie.pl uważasz, że właśnie teraz warto wziąć kredyt hipoteczny i kupić nieruchomość, to doradca może okazać się pomocny. Po pierwsze doradca ma pomagać ale również przeprowadzić analizę, czy poradzimy sobie ze spłatą kredytu. Doradca zapyta o nasz budżet czyli zarobki i wkład własny oraz przeznaczenie kredytu i ile wydajemy miesięcznie czyli inne zobowiązania. Na podstawie tych wszystkich informacji i zdolności kredytowej naszej doradca przedstawi nam nasza oferte.

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Odpowiedź nie jest zbyt oczywista, wszystko zależy od sytuacji, w której osoba potrzebująca potrzebuje kredytu. Kredyt gotówkowy nie wymaga pomocy doradcy kredytowego już inna sytuacja gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny wymaga pomocy doradcy kredytowego, gdzie przeprowadzi analizę z nami i przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty.

Jaki powinien być doradca kredytowy?

Dobry doradca kredytowy musi się wykazywać chęcią pracy z nami, który będzie wzbudzał zaufanie. Dobry doradca nie powinien mieć przed nami tajemnic, być szczery, odporny na stres, wykazywać się empatią i wykazywać się zdolnościami komunikacyjnymi.

Warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego , ponieważ pomoże osobom, które nie dysponują wiedzą o kredytach a doradca powinien nam doradzić. Pamiętajmy, że porada doradcy kredytowego jest zupełnie darmowa i nie musimy się martwić o dodatkowe koszta, które by nas mogły obciążyć. Wszystkie koszta związane z poradą doradcy kredytowego ponosi najczęściej bank, w którym staramy się o kredyt.